Menu

LTC TX5 je londýnský taxík na baterky

LTC TX5

Londýnská společnost LTC se specializuje na vývoj taxíků, hlavně těch elektrických. Právě testují novou generaci svého vozu LTC TX5 ve velmi těžkých podmínkách Arizony. Jde o důležitou zkoušku reálného dojezdu – teprve zde se ukáže, jak moc je elektromobil připraven do reálného provozu londýnských ulic.

LTC TX5 podstupuje těžké testování

Nové taxi na baterky je mimochodem nejvíce testovaným produktem společnosti. Jde vidět, že si opravdu dávají s vývojem záležet a neberou konkurenci na lehkou váhu. Vůz musí splňovat nejen přísné regulační standardy města. Společnost se musí ujistit, že elektromobil bude perfektním „parťákem“ taxikáře ve smyslu celkového dojezdu, spolehlivosti a pohodlí. Zároveň plánují expandovat i do dalších zemí, a tak je potřeba brát v potaz nařízení dalších států.

V průběhu testování elektrický taxík úspěšně absolvoval cesty po vyprahlé poušti. Denně najel více než 480 kilometrů, což se podobá dvaceti jízdám v trase letiště Heathrow – centrum Londýna. Průměrný taxikář však najede jen třetinu celkového dojezdu modelu TX5, zbývá proto ještě dost „šťávy“ na další den nebo pro ostatní řidiče. Ušetřené peníze za palivo budou obrovské.

LTC TX5 během testování v Arizoně

Elektromobil v extrémním počasí

Důvodem testování není jen zjistit celkový dojezd vozu. Důležitou součástí je zjištění stavu baterie při vysokých teplotách. Bohužel v této věci zatím nevíme, jak dobře si TX5 vedlo. První slavnostní odhalení vozu se plánuje na tento rok v létě po testování, generální ředitel LTC Chris Gubbey se vyjádřil takto.

Od doby, kdy jsme oznámili náš elektrický taxík máme dost zájmů nejen ze strany Evropských zemí, ale i z měst okolo celého světa. K tomu, abychom tyto zájemce dokázali převést na zákazníky musí TX5 prokázat skvělý výkon v extrémně vysokých i nízkých teplotách.

V příštích týdnech se dočkáme testování v podmínkách s vysokou vlhkostí. Zároveň by rádi navštívili nějaké pohoří s těžším terénem. Pracovník společnosti tvrdí, že všechna tato testování nejsou nic oproti londýnským ulicím. Počkejme si tedy do samotného odhalení vozu i s technickými specifikacemi, určitě to bude zajímavé.

Věříte v budoucnost elektrických taxíků?

Zdroj: electriccarsreport.com