Japonská automobilka Lexus navrhla epickou vesmírnou loď, která si zahraje v připravovaném filmu režiséra Luca Bessona. Jedná se o práci špičkových designérů automobilky a týmu, který pracoval na filmových efektech novinky. Model z části ukazuje, jak si Lexus představuje budoucí vesmírná plavidla. Musíme uznat, že takto sportovně vypadající loď vypadá opravdu skvěle a rozhodně lze vidět vynaložené úsilí.

Na oslavu úspěšné spolupráce na sci-fi snímku Valerian a město tisíce planet se oba týmy rozhodly zveřejnit video, které ukazuje do detailu loď od Lexusu. Fanoušci tak mají možnost nahlédnout za oponu a zjistit, jak se vůbec vyráběl vesmírný koráb se jménem Skyjet. Výsledkem je krátké video, které se brzy stane součástí série videí z tvorby snímku.

https://www.youtube.com/watch?v=m9EbEKnMJO4

Návrh se inspiroval umělou inteligencí

Při navrhování interiéru a exteriéru se inspirovali připravovanou technologií od Lexusu, zvlášť umělou inteligencí. Ta může být jak ve filmu, tak reálném životě za několik let hrozbou. To podotkl na konferenci Elon Musk a připomíná nám to pravidelně skrze jeho Twitter. Model Skyjetu také nepřímo ukazuje plány, které automobilky má. Chtěli by v budoucnu navrhovat vozy, které budou co nejvíce nápomocny řidiči, například pomocí různých gest či hologramů.

Část lodi je z modelu Lexus LC 2017

Koncept vesmírné lodi nese známé znaky automobilky. Typická maska chladiče a přední světla jsou téměř totožné s modelem LC 2017. Z tohoto futuristicky vypadajícího vozu čerpali poměrně dost inspirace a není se čemu divit, protože vypadá skvěle. Film Valerian a město tisíce planet uvidíte v kinech od 21. července. Doporučujeme se podívat na trailer, který vás určitě navnadí.

Půjdete na Valeriana do kin?

Zdroje: YouTube.com