Generální ředitel známé automobilky Lamborghini Stefano Domenicali právě potvrdil očekávaný crossover Lamborghini Urus Plug-in Hybrid! Klasický vůz se spalovacím motorem bude k mání od roku 2018, na verzi šetrnější k životnímu prostředí si počkáme zhruba do poloviny roku 2019. Společnost počítá s tím, že jim tento vysoce výkonný crossover zajistí tisíce prodejů a stane se tak jedním z nejúspěšnějších modelů značky.

Lamborghini Urus Plug-in Hybrid se silou 650 koní

Model Urus pravděpodobně dostane motor s obsahem 4.0 litru, biturbo V8. Ten vyprodukuje neuvěřitelných 650 koní (485 kW) a díky tomu se stane jedním z nejrychlejších crossoverů planety. V současné době není potvrzena žádná informace, která by poodhalovala výkon přidaného elektromotoru ve variantě Plug-in Hybrid. Tipujeme však přírůstek maximálně 50 koní, nicméně i taková hodnota není k zahození. Dohromady by Urus disponoval silou 700 koní, což už dokáže na silnici způsobit pořádné dusno! Cena by mohla startovat na částce 200 000 dolarů (4,6 milionu Kč), u Plug-in Hybridu počítáme s cenou o trochu vyšší.

Lamborghini Urus interiér

Rodinné auto bez kompromisů

I přes tak obrovský výkon však Lamborghini neplánuje dobývat rychlostní rekord na slavném okruhu Nürburgring. Místo toho bude cílit zejména na zákazníky s rodinou, kteří od vozu očekávají pohodlí, spolehlivost a rychlost. Do jaké míry se jim však podaří tento cíl splnit je diskutabilní – v tomto segmentu kraluje Bentley Bentayga.

[alert-note-svetandroida title=“Zajímavost: “ icon=“wheel“]Luxusní SUV Bentley Bentayga má pod kapotou dvanáctiválec 6.0 TSI a zrychlí z 0-100km/h za 4,1 sekundy! Jeho maximální rychlost je omezena na 301 km/h.[/alert-note-svetandroida]

Lamborghini plánuje vyrobit prvních 1000 kusů v roce 2018 a v dalším roce dokonce 3500. Pokud by se automobilce povedlo dosáhnout takových čísel, znamenalo by to téměř polovinu veškeré roční produkce aut. Ta druhá polovina jsou hlavně proslulá sportovní vozidla, například model Aventador.

První prototypy už brázdí silnice

Společnost již spustila produkci prvních prototypů ve své Sant’Agata Bolognese továrně v dubnu. První testovací muly jsme mohli během té doby zahlédnout s kamufláží – jedno z nich můžete vidět na úvodním obrázku článku. Aby jste si lépe dokázali představit krásné křivky vozu, přikládáme i další fotku bez kamufláže.

Lamborghini Urus

Zaujal vás Lamborghini Urus?

Zdroje: insideevs.com, motor1.com