Menu

Konfigurátor pro Model 3 bude dostupný na konci července

Konfigurátor pro Model 3

Na každoročním setkání investorů automobilky Tesla v americkém Mountain View Elon Musk konečně potvrdil hrubý odhad, kdy bude dostupný konfigurátor pro Model 3. Podle něj vybírací proces spustí na konci července, pravděpodobně před nebo po odhalení finální verze vozu. Tato informace přispěla k rapidnímu zvýšení hodnoty akcií společnosti.

Konfigurátor pro Model 3 bude omezený

Vypadá to, že konfigurátor bude velice omezený. To se dalo čekat, zvlášť , když Tesla prvních XY tisíc objednávek bude plnit podle náročnosti – to znamená, že ten, kdo si objedná na Model 3 co nejméně dalších vylepšení, dostane vůz mnohem dříve. Elon Musk na setkání v podstatě zavrhnul jakékoliv těžší nastavení vozu a připravil investory na šok svým tvrzením.

Model 3 konfigurátor bude v podstatě „Jakou barvu chcete?“ a „Jakou velikost kol si přejete?“

Volba barev není jistá

Tesla potvrdila výběr kol mezi velikostmi 18″ a 19″. Co se týče barev, ty přibydou ještě nezmínili. Počítáme však s barvami, které jsme měli šanci vidět u fungujících prototypů – červená, bílá, stříbrná, černá, modrá a možná Signature Red. Pokud bude vzácná Signature Red dostupná, tak pravděpodobně pouze pro první vlastníky rezervací vozu. Elon Musk na svém Twitteru oznámil, že pro nejrychlejší rezervující chystá „něco speciálního“. Co to znamená je stále záhadou.

Zajímavost:

Barva Signature Red (rudá) byla vždy dostupná pouze zákazníkům, kteří si vůz předobjednali dlouho dopředu. Jedná se o nejvzácnější barvu na Tesle, kterou můžete na silnici potkat. V České Republice jezdí s touto barvou Model S.

Další možnosti do konfigurátoru postupně přibydou. Ten bude sloužit i jako takový „oznamovač“ novinek. Pokaždé, když Tesla naplánuje novou možnost nastavení, tak se první objeví v nějaké části konfigurátoru. Pokud netrpělivě čekáte na možnost s dvěma motory, musíme vás zklamat – ty budou dostupné na přelomu roku 2017/2018.

Zhruba 500 000 předobjednávek

V současné době je množství rezervací rovno 18ti měsícům výroby. To znamená, že pokud si objednáte Model 3 nyní, dojde na vás řada až v roce 2019. Jejich počet by se měl pohybovat okolo 500 000 a stále narůstají. Pokud si chcete zkrátit dlouhou chvíli, doporučujeme zkusit neoficiální Model 3 konfigurátor.

Jak by vypadal váš Model 3?

Zdroj: electrek.co