Menu

Koncept Bison E-Pickup je zrozen do těžkého terénu

Koncept Bison E-Pickup

Nový startup s názvem Havelaar Canada odhalili jejich koncept Bison E-Pickup. Trefně pojmenovaný elektromobil je stvořen do nehostinných podmínek kanadského terénu a svou praktičností bude výborným společníkem při práci. Elektrický pickup byl poprvé představen na EMC show v Kanadě, kde by se měl také začít sériově vyrábět.

Koncept Bison E-Pickup s inteligentním 4×4

V tiskové zprávě automobilky Havelaar zmiňují také pokročilý systém pohonu všech kol, který se bude přizpůsobovat terénu, povrchu a dalším okolnostem. Více detailů bohužel neposkytli, nicméně předpokládáme podobný systém, jako mají nové offroad auta jiných značek. Pokud překvapí nějakou novinkou, tím lépe.

Bison má dva technologicky pokročilé elektromotory s pohonem na všechna kola. Je to sofistikovaný pickup nové generace s neustálým internetovým připojením, dotykovou obrazovkou a řídícími asistenty vytvořenými jak pro práci, tak volný čas dobrodruhů.

Dojezd je stále záhadou

Co se týče dojezdu a baterie, Havelaar bohužel neprozradil moc informací. V tiskové zprávě uvedli dojezd „nejméně 300 kilometrů“ na jedno nabití, nicméně jaký bude reálný dojezd – zejména v terénu – je tajemství. Aby byl Bison opravdu efektivní při práci, měl by dosáhnout alespoň na 350 kilometrů dojezdu v těžkém terénu. Počítáme tedy s alespoň 80 kWh akumulátorem.

Bison je evoluční skok dopředu od tradičních pickupů s více moderním a provokativním přístupem.

Design interiéru byl přímo inspirován Teslou a použitelností. Minimalistické prvky společně s velkým displejem jsou ohraničeny světle a tmavě šedými plasty, které v případě pošpinění jdou lehce smýt. Trochu nám interiér elektromobilu připomíná starou generaci Mercedesu G Professional, který razil stejnou filozofii.

Bison E-Pickup interiér

Jak se vám líbí pracovní E-Pickup?

Zdroje: electrek.cohavelaarcanada.com