Sotva před pár dny jsme vás informovali o provokativní reklamě na jejich připravovaný plně elektrický model, máme tady opravdu dobrý záběr na fungující koncept Audi e-Tron Sportback. Natočil jej fanoušek pro zahraniční magazín Electrek. Vůz se objevil na střeše patrové garáže. Proč bohužel zatím nevíme.

Decentní design bez složitostí

Připravovaný koncept vypadá na videu opravdu dobře, trošku nám připomíná FF 91. Akorát na rozdíl od něj není tak „divný“ a zbytečně přehnaný v detailech, které se stejně do sériové výroby nemají šanci dostat. První elektromobily e-Tron Sportback by se měl dostat z továrny v roce 2019 a budou přímou konkurencí Tesly Modelu Y, kterou Elon Musk lehce nakousnul na každoročním sjezdu investorů v americkém Mountain View.

I když je výroba již naplánována a Audi dokonce přestavuje továrnu, nemůžeme se ubránit jistým pochybnostem. Za posledních několik let německá automobilka vypustila do světa tolik tiskových zpráv, kde oznamovala příchod elektrického vozu. To se však téměř nikdy nestalo a máme vůbec štěstí, že je na trhu Audi A3 e-tron. Tento model je zároveň nejprodávanější elektromobil v Německu.

Bude se opakovat zklamání?

Asi největším zklamáním bylo představení supersportu Audi R8 e-Tron před osmi lety na Los Angeles Auto Show, kde automobilka slíbila začátek produkce v roce 2012. Budeme tedy držet palce, aby vše dopadlo jak má a my mohli vidět na silnicích o jeden skvělý elektromobil navíc. Bez dalších řečí, pojďme se podívat na slíbené video.

Koncept Audi e-Tron Sportback při testování?

Líbí se vám novinka od Audi?

Zdroj: YouTube.com