Stejně jako ostatní automobilky v Japonsku a Jižní Koreji, i Honda je stále velice zapálená do vývoje běžných spalovacích motorů – zejména kvůli financím. To se však postupem času mění a tak Honda založila menší tým vývojářů, kteří se budou naplno věnovat elektromobilům. Jejich připravovaného kousku se snad dočkáme na podzim tohoto roku.

Honda Clarity je jen začátek vývoje

Společnost udělala první velký krok do světa elektromobility tento rok, když oznámili dvě nové verze jejich vozu Clarity. Ten se vyrábí buď plně elektrický nebo Plug-In Hybrid. Bohužel Clarity do zásuvky se jeví jako předražený produkt. Vzhledem k jeho nízkému dojezdu v žádném případě nemůže dostatečně konkurovat vozům typu Hyundai Ioniq Electric nebo Nissan Leaf.

Před pár dny Honda oznámila rozšiřování vývoje elektromobilů a autonomního řízení v rámci jejich strategie „Vision 2030“. Abychom měli lepší představu, jaká jejich vize opravdu je, připravili pro nás video s časovou linkou vývoje. Dle toto by plně autonomní řízení mělo být pro Hondu realitou v roce 2025, což je vzhledem ke konkurenci dost pozdě.

Chce vůbec Honda expandovat mimo Čínu?

Generální ředitel Hondy Hachigo-san se speciálně k vývoji elektromobilů vyjádřil zvláštně a vypadá to, že nějak zvlášť neplánují vstup na další trh. Na druhou stranu se není čemu divit, čínský trh je nenasytný po autech na baterky. Například Tesla vykazuje z této země zisk přes 1 miliardu dolarů.

Budeme stále pokračovat ve spalovacích motorech, nicméně začínáme také s elektromobily. V roce 2018 uvedeme auto na baterky, které bude speciálně pro Čínu. Poté bude následovat další elektromobil pro ostatní země – ten představíme tento podzim na autosalonu.

Těšíte se na odhalení nového modelu?

Zdroj: electrek.co