Čínská společnost odhalila tento rok jejich plně elektrický crossover GAC Motor GE3 v Detroitu. Využili prestižní akce k tomu, aby se ujistili, že o jejich elektroauto bude zájem. Nyní automobilka potvrdila start produkce, navíc v co možná největším počtu. Na první kusy se mohou těšit zejména obyvatelé Číny, kteří si auto zamluvili. O vývozu do dalších zemí se zatím nemluví.

GAC Motor GE3 vyniká cenou a specifikací

Auto je krom pěkných specifikací zajímavé i cenou. Ta startuje na v přepočtu 500 000 Kč. Rázem se tak elektromobil stane mnohem dostupnější i pro méně movité lidi. Čelist vám však spadne až potom, co se pročtete k základním specifikacím auta na baterky. Za takové peníze se totiž jedná o nejlepší vůz s poměrem cena/výkon. Dokazuje to odhodlanost Číny prosazovat elektroauta naplno a zlepšit tím životní prostředí, které je zejména ve větších městech problémem.

Zajímavostí je určitě fakt, že jejich SUV splňuje všechny americké standardy pro registraci vozidla. To znamená, že by se GAC Motor mohl pokusit vstoupit na americký trh a tím zamíchat Tesle karty. Dokonce se šušká, že čínská automobilka měla jako první zpřístupnit vůz americkým zákazníkům.

Elektromobil GE3 je prvním důležitým krokem pro elektrifikaci v Číně. Prezident společnosti oznámil ještě další dva vozy. Jako první kandidát se jeví sedan a poté by mohlo následovat SUV. Oba elektromobily budou postaveny na stejné platformě a dosahovat dojezdu až 500 kilometrů. Na odhalení se můžeme těšit za dva roky.

Výkon Zrychlení 0-100 km/h Dojezd Spotřeba
120 kW 9,3 s 310 km 16,6 kWh

Co říkáte na čínský elektromobil?

Zdroj: electrek.co