Pochybujeme, že existuje někdo, kdo ještě neslyšel o havárce policejního BMW i8. Byl to policejní speciál, který dostala česká policie. Do dneška bylo na fotky uvaleno informační embargo, proto jsme neměli šanci vědět cokoliv bližšího. Teprve po několika týdnech můžeme konečně vidět, jak dopadl výjimečný Plug-In Hybrid. Co myslíte, je na odpis?

Konec policejního BMW i8

Upřímně, není to úplně pěkný pohled. Zvlášť automobilové fanoušky moc nenadchne. Podle čerstvých informací fotky pořídili přímo hasiči, kteří dorazili na místo jako jedni z prvních. Kvůli absenci světla jsou fotky nekvalitní, nicméně to podstatné lze vidět celkem dobře. Fotografie se úplně poprvé objevili na Facebooku ČT24 po udělení souhlasu Generální inspekce policejních sborů.

BMW i8 PČR 1

Byla příčinou rychlá jízda?

Zveřejněno bylo pár fotek a prozatím to vypadá, že poškozena bude kompletní náprava vozu. Není zcela jasné, co nehodě předcházelo, nicméně některé zdroje uvádějí vysokou rychlost jako příčinu. K této věci bychom se přikláněli i my, protože BMW i8 dokáže zrychlit z 0-100 km/h za dechberoucích 4,4 sekundy. Řidič klidně nemusel vysokou rychlost zvládnout, vybočil ze silnice a bylo hotovo. Něco podobného se stalo nedávno i Richardu Hammondovi s elektromobilem Rimac Concept One od chorvatské automobilky.

Nehoda se stala koncem měsíce května na silnici v Brně – Chrlicích. Česká média tvrdí, že vůz řídil policista za společnosti hradního protokoláře Vladimíra Kruliše jako spolujezdce. Oba po nehodě byli ve vážném stavu, jak jsou na tom nyní není úplně jasné. Víme pouze to, že Kruliš před pár dny opustil nemocnici. O policistovi bohužel nevíme vůbec nic, snad je v pořádku.

BMW i8 PČR 2

BMW i8 PČR 3

BMW i8 PČR 4

Myslíte, že je BMW i8 na odpis?

Zdroj: facebook.com