Poté, co Faraday Future s jejich modelem FF1 vytvořila světový rekord v závodě na Pikes Peak jako nejrychlejší produkční elektrické auto všech dob, máme šanci vidět i další skvělé elektromobily na trati. Tentokrát jsme se přemístili na festival rychlosti v Goodwoodu, kde automobilky měly možnost zazářit s jejich připravovanými kousky. Mezi největší trháky patřil Renault Zoe e-Sport nebo Nissan Bladeglider.

Sportovní verze Renault Zoe

V tomto roce bylo na trati více elektromobilů než je obvyklé a dokonce jsme měli možnost spatřit koncepty aut, které se možná do sériové výroby nikdy nedostanou. Jako první ze stáje Renault vyjel Zoe e-Sport, což je upravená verze stejnojmenného úspěšného elektromobilu. Francouzská automobilka se nechala při vývoji inspirovat svými vozy v závodech Formule E. Zoe disponuje tou samou 40 kWh baterií, která je dostupná v běžném modelu, nicméně díky redukci váhy se při jízdě dostáváme na úplně jiná čísla. Díky karbonové konstrukci dokázali inženýři zredukovat váhu na 1400 kg. Vůz vypadal na trati úžasně, podívejte se.

Objevil se i Nissan BladeGlider

Sportovní verze Zoe však nebyl jediný vzácný elektromobil na trati v Goodwoodu. Nissan se objevil s jejich poněkud zvláštně vypadajícím modelem BladeGlider. Japonská automobilka chce lidi nadchnout z vize bezemisních technologií a to přesně jejich auto dělá. Bylo navržen tak, aby řidiči poskytlo spoustu zábavy, točivého momentu a vysokého výkonu. Goodwood je znám pro ukázku většiny ikonických sportovních aut a tak neznáme lepší místo, kde jinde by mohli BladeGlider předvést.

Nissan Bladeglider

Sledujete Festival rychlosti v Goodwoodu?

Zdroj: electrek.co