Díky nedávným tvrzením o častých nehodách v továrnách americké automobilky Tesla se rozhodlo – Elon Musk osobně zkouší práci zraněných! Dělá to hlavně kvůli zvýšení bezpečnosti na pracovišti a aby ostatní navedl k častějším hlášení nehod. Následně se bude snažit se svým týmem optimalizovat úkony tak, aby bylo riziko úrazu co nejmenší.

Elon Musk osobně zkouší práci zraněných

Osobně napsal email všem pracovníkům v továrně, ve kterém vysvětluje, jak moc mu záleží na jejich bezpečí a spokojenosti. Zároveň dodává, že všechna nová hlášení o úrazu budou bezprostředně předána přímo jemu. V další části emailu se věnuje tomu, jaká je jeho idea perfektního manažera. Část zprávy jsme vám přeložili.

Žádná slova nedokáží vyjádřit, jak moc mi záleží na vašem bezpečí a spokojenosti. Láme mi srdce, když se někdo zraní při snaze udělat Teslu co nejlepší a nejúspěšnější.

Abychom se posunuli, nařídil jsem, aby každé zranění bylo hlášeno přímo mně bez výjimek. Scházím se s bezpečnostním týmem každý týden a chtěl bych se také potkat se zraněnými zaměstnanci. Abych pochopil, kde přesně je problém a jak jej co nejefektivněji vyřešit….

Jsou všechna setkání reálná?

Idea sejít se s každým zraněným je poměrně optimistická – určitě se tak naplní Muskův diář o to více. Ve Fremontské továrně nyní pracuje okolo 10 000 zaměstnanců a pokud by se zranilo jen procento, Musk bude mít na měsíc o zábavu postaráno. Ať už to dopadne jakkoliv, jeho postoj k problému obdivujeme. Vizionář tím dokazuje, že nezůstává pouze u slov.

Chtěli byste pracovat pro Teslu?

Zdroj: electrek.co