Připravovaný „lidový“ elektromobil Tesla Model 3 byl spatřen zahraničním magazínem Electrek na testovací trati. Ta se nachází hned vedle jejich továrny ve Fremontu, Kalifornii. Už dříve jsme měli to štěstí na fotky a videa od fanoušků přímo v běžném provozu, nicméně teprve na videu z trati dokážeme vidět pravou sílu nového modelu.

Elektromobil Tesla Model 3 má statisíce předobjednávek

Cena auta na baterky by měla začínat na hranici 35 000 dolarů (820 000 Kč) a tak není divu, že si jej předobjednalo více než 400 000 zákazníků. Půjde doslova po krku konkurentům typu BMW i3, Nissan Leaf nebo nově Opel Ampera-e. Datum celkového odhalení vozu automobilkou ještě není známo, tipujeme však měsíc červenec. Vše záleží na tom, jak dobře si povede Model 3 v testech.

Testování na trati

Electrek zveřejnil na YouTube video, jak se chystaný model prohání po dráze. Zkouší s vozem různé testy typu držení na silnici, launch control apod. Bez debat se bude jednat o pěkně rychlé auto, Tesla totiž nedávno potvrdila zrychlení z 0-100km/h za 5,6 sekundy – v základní verzi! Bohužel z videa nelze poznat, o jakou verzi se jedná, ale jede rozhodně rychle. Přesvědčte se sami.

Perfektní produkce vozu je klíčová

Zatímco zaměstnanci vůz testují, ostatní musí řešit produkci vozu. Tesla totiž plánuje tento rok dovést svým zákazníkům neuvěřitelných 80 000 kusů. Bude stěžejní, aby výroba byla co nejblíže k dokonalosti – žádná slabá místa, nedokonalé procesy a zejména se vše musí obejít bez zranění zaměstnanců, která přibývají.

Myslíte, že se vše stihne do července?

Zdroj: electrek.co