Menu

Známe detaily elektromobilu NIO ES8 s umělou inteligencí!

NIO ES8

Čínská automobilka NIO, která vznikla jako startup, se pomalu ale jistě chystá prorazit s jejich produkčním elektromobilem NIO ES8. Podle jejich slov to bude největší konkurent americké Tesle, nicméně berme toto tvrzení s nadhledem. To samé říkaly automobilky Faraday Future a Lucid Motors. Kde jsou nyní?

Velké elektrické SUV ES8 bylo nedávno odhaleno na Shanghai Auto Show v Číně, kde i Škoda odhalila jejich studii elektromobilu VISION E. Automobilka NIO je známa především svým extrémně rychlým supersportem EP9, jehož cenovka začíná na 35 000 000 Kč. Jejich model si udělal nejlepší možnou reklamu, když překonal rychlostní rekord na trati Nürburgring.

NIO ES8 přední maska

Začátek výroby NIO ES8 na baterky

NIO začne s produkcí ES8 v roce 2018, v ten samý rok by snad měly být první vozy doručeny zákazníkům v Číně. Vývoj vozu bude zároveň probíhat ve spolupráci s čínským JAC Motors. Tím ušetří za prostory a potřebné stroje. Předpokládá se, že o vůz bude enormní zájem. Čína je totiž vůbec největší trh pro elektromobily, který roste téměř každý měsíc o několik procent. Není tedy divu, proč je tato země tak významným trhem pro Teslu. Nedávný nárůst akcií to jen potvrdil.

Vůz bude mít umělou inteligenci

SUV ES8 na baterky bude mít sedm míst k sezení a v základní výbavě nabídne pohon všech kol. Co je zajímavé, tak NIO plánuje navrhnout odnímatelnou baterii – to znamená, že při vysokém nájezdu vozu můžete akumulátor jednoduše nahradit novým kusem. ES8 půjde s dobou – v interiéru nalezne řidič i pasažéři plnohodnotný „digitální kokpit“. Dále propracovaný infotainment systém s osobním asistentem (umělou inteligencí). Ta se dokáže spárovat s garáží a domem. Tohle je určitě krok dopředu a jsme zvědaví, jak taková technologie v jejich podání dopadne. V základní výbavě bude zároveň zahrnuto autonomní řízení druhé úrovně, které by mělo být srovnatelné s technologií od Tesly.

Tiskové oddělení automobilky potvrdilo aktivní vývoj softwaru pro autopilota čtvrté úrovně, což v podstatě znamená, že vůz bude schopen řídit naprosto sám. NIO již získalo povolení tuto technologii testovat v Kalifornii.

NIO ES8 boční část vozu

Těšíte se, až uvidíte ES8 na silnici?

Zdroj: businessinsider.com, nio.io

TagyNIO Autor:  Roman Macháč Kategorie:  Novinky
11.6.2017 10:00