Další skvělá zpráva přišla od jihokorejské automobilky. Oznámili příchod nového vozu na trh – elektromobil Hyundai Kona! Pravděpodobně se bude jednat o SUV, které se začne prodávat od roku 2018. Sotva přišel na náš trh povedený Hyundai Ioniq Electric a nově jeho další verze Hyundai Ioniq Plug-In Hybrid, automobilka už chystá nový kousek. Je skvěle vidět snaha, kterou dávají do uchycení se na trhu s auty na baterky.

Elektromobil Hyundai Kona a jeho nízký dojezd

Německý magazín Auto Bild poskytl navíc obecné specifikace vozu, které nám udělají lepší představu. Na první kusy se můžeme těšit na konci roku 2018 – není však jisté, zda to budou už prodejní kusy nebo pouze testovací. V této věci se musíme nechat překvapit. S největší pravděpodobností bude jihokorejské SUV disponovat nejméně 50 kWh akumulátorem, který by mohl zajistit až 350 kilometrů reálného dojezdu. To není tak hrozná hodnota, nicméně od rodinného SUV bychom čekali o něco více. Základní cena nepůjde pod 900 000 Kč.

Hyundai Kona koncept

Elektromobil Hyundai Kona bude pro společnost čerstvý vítr do plachet. Nicméně nezapomínejme na konkurenci, která v tomto segmentu začíná narůstat. Jako perfektní příklad bude sloužit Opel Ampera-e, který sice není SUV, nicméně svým prostorem a dojezdem bude do jisté míry konkurencí chystané Kony. Zároveň v červenci tohoto roku se začne vyrábět Tesla Model 3, na který se čekají fronty.

Vývoj elektromobility

Automobilky Hyundai, Kia, Renault a Nissan jdou opravdu dopředu, co se týče zřizování elektromobility. To se nedá říct o německých automobilkách, které své vozy neustále odkládají a v nejlepším případě oznámí facelift. Největší posun lze zaznamenat právě u Hyundai a Kia, které už od svých asijských kořenů urazily pořádnou cestu.

Těšíte se na odhalení nového elektromobilu?

Zdroj: insideevs.com, flickr.com