Menu

Jak vypadá nový elektromobil Fisker EMotion?

Jak vypadá elektromobil Fisker EMotion?

Od doby, kdy známý designér Henrik Fisker oznámil novou automobilovou společnost Fisker Inc. uběhl už rok. Od té doby nám poskytl hned několik fotek připravovaného vozu Fisker EMotion a také se hodně angažuje do nejrůznějších rozhovorů a článků pro získání dostatečné pozornosti.

Odhalení vozu je v plánu na srpen

Poprvé bychom měli jeho zbrusu nový elektromobil vidět někdy v srpnu tohoto roku. Nicméně Henrik Fisker už nejspíš nemohl čekání vydržet, a tak vypustil do světa první fotky, které odhalují EMotion po částech. Musíme tedy říct, že se vůbec nezlobíme – vůz vypadá na první pohled opravdu hezky.

Fisker EMotion přední maska

Fisker EMotion bude záměrně drahé auto

Elektromobil od Fiskeru bude drahý vůz, který se chystá konkurovat autům typu Tesla Model S a BMW řady 7. Fisker tvrdí, že do EMotion nainstalují novou pohonnou jednotku s jejich technologií. Bude to něco, co nemá žádný elektromobil na trhu. Vůz dle dostupných informací ujede na jedno nabití až 650 kilometrů a jeho nejvyšší rychlost se zastaví na hodnotě 260 km/h.

EMotion kombinuje technologii společně s designem. Hliníková přední část slouží pro LIDAR systém. Zpětná zrcátka mají dvě kamery, které vytvoří panoramatický pohled na elektromobil.

Henrik Fisker potvrdil spolupráci se společností „The Hybrid Shop“, která bude prodávat jeho vozy společně s poskytováním profesionálního servisu. Budou vynikat především luxusním přístupem k zákazníkům, aby jim zajistili „volný den bez vyrušení“, když zrovna bude čas na rutinní prohlídku. Další informace budou dostupné 30. června, kdy také startuje předprodej.

Fisker EMotion část přední masky

Fisker EMotion záď

Těšíte se na odhalení novinky od Fiskeru?

Zdroj: electrek.co