Německo jede v naprosto jiném měřítku, než naše vlast. Zatímco u nás je výkon pronájem šedesáti e-dodávek, Němci si poručili u americké automobilky Ford přes 2500 elektrických dodávek. Ti to vnímají jako obrovský krok vpřed – jak pro firmu, zaměstnance, tak pro obyvatele. Lidem tímto způsobem nebudou znečišťovat životní ovzduší nebo je rušit hlasitým spalovacím motorem.

Elektrické dodávky pro německou poštu je pokrok

Pošta vyřkla svůj nápad na elektrifikaci flotily výrobci elektromobilů StreetScooter, kteří se na tyto úpravy přímo specializují. Jako základ použijí kostru vozu Ford Transit a půjde o malé poštovní dodávky. Důraz budou klást na použitelnost pro pošťáky, aby nakládání i vykládání bylo o mnoho snazší. Tím podpoří produktivitu a efektivitu celého oddělení ve společnosti, což se jim ve výsledku ještě může krásně vyplatit. Celkově StreetScooter plánují vyrobit 20 000 a více kusů s tím, že co neprodají poště podsunou ostatním klientům, kteří by mohli mít zájem. Pošta se vyjádřila k věci takto.

Považujeme uzavřené partnerství za velice důležité z hlediska rozvoje elektromobility v Německu. Tento krok potvrzuje, že německá pošta je lídr v inovacích. Elektromobily pomohou ulevit městům od škodlivin a zvýšit tím kvalitu života lidí. Budeme stále pokračovat v přechodu na bezemisní logistiku.

Za rok až 2500 kusů e-dodávek

Výroba nových nákladních elektromobilů by měla začít v červenci tohoto roku. Už na konci roku 2018 bude pro poštu k dispozici více než 2500 vozidel připravených k použití. Mimochodem, tímto projektem se oficiálně StreetScooter stane největším dodavatelem elektrických dodávek v Evropě – to je krásné prvenství, nemyslíte?

Elektromobilová flotila pošty v Neměcku

Chtěli byste, aby elektromobily byly součástí české pošty?

Zdroj: streetscooter.eudpdhl.com