Zatímco dlouhodobé plány bavorské automobilky jsou poněkud matoucí, dostali jsme novou informaci ohledně vývoje dalších elektrifikovaných modelů. BMW řada 3 by se měla dočkat nahrazení spalovacího motoru na mnohem efektivnější řešení. Společnost dokonce začíná pořádat různé konference pro své zaměstnance, kde se snaží vzdělávat o elektromobilech obecně a také poukázat na sílu konkurence, která je v tuto chvíli Tesla Model 3.

Řada nových elektromobilů se blíží

Řada 3 momentálně nabízí pouze Plug-in Hybrid BMW 330e, který nezaznamenal tolik úspěchu jako ostatní modely. Automobilka tedy s nejvyšší pravděpodobností přejde na plnohodnotný elektromobil, který možná představí už v Září. Na začátku tohoto roku BMW potvrdilo hned několik aut na baterky, třeba MINI se dočká elektrifikace v roce 2019 a model X3 uvidíme o rok později. Poté snad bude následovat zcela nový vůz BMW iNEXT.

[aps_product_sz id=“2023″]

O elektrické řadě 3 se mluví už podstatně delší dobu. Docela by to pro automobilku dávalo smysl, protože Tesla Model 3 ještě není ani na trhu a už BMW „krade“ zákazníky. Je však zajímavé, že veřejně nikdy nepromluvili o plánu vývoje. O připravovaném modelu X3 básnili při každé tiskové zprávě, která se alespoň trochu týkala elektromobilů. Je tedy možné, že chtějí překvapit konkurenci.

Potvrzení vývoje samotnými zaměstnanci

Německý magazín Handelsbatt ze svých interních zdrojů automobilky potvrdili vývoj řady 3. Zaměstnanci prý prozradili měsíc a místo odhalení. Jak jsme psali na začátku, poprvé uvidíme elektrifikovanou verzi v Září a kde jinde, než na Frankfurtské Auto Show. Ta bude určitě zajímavá, protože i další výrobci aut mají v plánu odhalení. Například Volvo, které to myslí s elektromobily opravdu vážně. Mezi další by mohly patřit značky Jaguar, Honda nebo Mercedes-Benz.

Dojezd 400 kilometrů?

Jako další věc magazín uvedl, že BMW chce dosáhnout u řady 3 dojezdu alespoň 400 kilometrů. Myslíme si však, že jde o hodnotu NEDC, která je ke všem až moc štědrá. Reálný dojezd vidíme na nějakých 300 kilometrů, což bude mít nejspíš v základní verzi i Tesla Model 3. Německá automobilka chce určitě konkurovat Tesle a opět se dostat na svá prodejní čísla. Podívejte se na graf, který jasně ukazuje nadvládu amerického lidového elektromobilu. BMW se k němu nevyjádřila.

Graf prodejů: Tesla Model 3 vs. BMW 3

 

Doufali jste, že bude BMW řada 3 elektrická?

Zdroj: electrek.co