V minulém článku o připravované novince jsme si ukázali nové fotky ve velkém rozlišení. Došlo i na vyfocení interiéru s palubním počítačem, který ukazoval stav nabíjení a odhadovaný dojezd. Při bližším prozkoumání se zjistilo, že dojezd Tesla Model 3 může být i 480 kilometrů na jedno nabití. To je více, než v minulosti avizoval Elon Musk. Zatím to jsou sice spekulace, nicméně i to je bod, od kterého se můžeme odrazit.

Je dojezd Tesla Model 3 pouhý odhad?

Zahraniční magazín Electrek si dal tu práci a fotku pečlivě zkoumal. Po přiblížení a počítání pixelů na obrazovce došli k závěru, že Model 3 měl nabito zhruba 30% kapacity baterie, zatímco dojezd ukazoval 152 kilometrů. To znamená, že elektromobil dokáže ujet až 480 kilometrů na jedno nabití. Samozřejmě vše záleží na aktuálních podmínkách a stylu jízdy, nicméně i tak je toto číslo překvapující.

Není to sice nejlepší cesta, jak odhadovat dojezd vozidla, nicméně je to asi nejlepší údaj, který momentálně máme. Tesla nyní propaguje celkový dojezd okolo 350 kilometrů, to je však se základní verzí. Zatím není jasné, jak silná baterie v testovacím prototypu byla.

Tesla Model 3 středový panel s tabletem

Druhá metoda výpočtu není tak přesná

Můžeme také zkusit odhadnout dojezd již vypuštěných prototypů na základě počtu nabíjení a času, který na nabíječce strávili. To je ovšem ještě mnohem těžší a nepřesnější než to, co máme nyní v ruce. Zvlášť, když dojezd ovlivňuje tolik faktorů. Testovací vozy bývají hodně vytížené a zaměstnanci často na křižovatkách zkouší launch control.

V červenci se dočkáme odhalení

Tesla Model 3 bude odhalen už v červenci, kdy bude zároveň spuštěno designové studio pro zákazníky. Ze začátku očekáváme jen výběr kol a barvy vozu, později nějakou příplatkovou výbavu a volbu baterie. Elektromobil bude startovat na ceně 815 000 Kč a Elon Musk plánuje do konce roku vyrobit několik tisíc kusů, které půjdou pouze pro americký trh. Baterie pro vůz jsou již ve výrobě.

Myslíte, že je tento dojezd reálný?

Zdroj: reddit.com,  electrek.co