Zatímco jsme se ještě nedočkali ani pořádného odhalení Modelu 3, máme už k dispozici první povedený design elektromobilu Tesla Model Y. Přišel s ním grafik jménem „Peisert Design“, který je dlouhodobý fanoušek americké automobilky. Na první pohled můžeme říct, že se jedná o povedený render, který se drží minimalistických křivek. Ty Tesla úspěšně drží už od Modelu S.

Zajímavý design elektromobilu Tesla Model Y

Za pomoci obrázku, který Elon Musk odhalil na každoročním sjezdu akcionářů byl grafik schopen dát dohromady základní design, kterým by se Tesla mohla řídit. Některé prvky vozu jsou vypůjčeny z jiných modelů, například přední maska je z Modelu 3 – ten přijde na trh už v červenci.

Kompletně nová platforma vozu

Elon Musk slibuje, že Model Y bude vyráběn zcela jiným způsobem, než jsme byli doposud zvyklí. Z toho, na co zatím naráží na svém Twitteru můžeme uvažovat zejména o unikátní platformě, která se bude ve své jednoduchosti diametrálně odlišovat od ostatních modelů. Zároveň bude velká část výrobních úkonů nahrazena přímo roboty, kteří stejnou práci dokáží mnohem rychleji.

Do toho všeho by se Model Y měl vyrábět v nové továrně, jejíž polohu ještě neznáme. Ve fabrikách Gigafactory 1 a Tesla Fremont určitě není pro nadcházející model místo, což potvrdil i Musk. Slibuje si od budoucího elektromobilu velký odbyt, možná větší než u Modelu 3.

Snažíme se, aby první Model Y vyjel na silnice do roku 2019. Pravděpodobně bude slavit ještě větší odbyt než Model 3.

Ostatní informace jako cena, technické specifikace a další zatím zůstávají záhadou. Vše se však určitě dozvíme postupem času, jak bude Model Y čím dál více propírané téma mezi médii a samotnou Teslou. Počítáme, že Model Y bude mít podobnou cenovku jako Model 3. V základní specifikaci by vůz mohl stát od 850 000 Kč.

Jak se vám líbí návrh designu Modelu Y?

Zdroj: YouTube.com