Menu

Co znamená Tesla Model 3 VIN kód?

Tesla Model 3 VIN

První produkce lidového elektromobilu nám začíná a tak máme šanci pohlédnout na to, co znamená Tesla Model 3 VIN kód. Informace přišla od organizace NHTSA, kde americká automobilka zaslala detailní informace pro lepší orientaci. Dekódování je potom pro jejich zaměstnance hračka a nemusí vše složitě hledat po všech čertech.

Jak přeložit Tesla Model 3 VIN?

Díky zahraničnímu magazínu můžeme poprvé pohlédnout na list, který vysvětluje veškeré písmena ve VIN kód.  Veškeré vysvětlivky se dají aplikovat jak na Model 3, tak ostatní elektromobily ze Silicon Valley. Můžete tedy stejný formát aplikovat i na ostatní modely a tím zjistit více detailů ohledně Modelu S nebo Modelu X. Jeden z prototypů Modelu 3 měl kód, který končil číslem 000316. To znamená, že bylo zatím vyrobeno 316 testovacích vozů.

Každá Tesla má VIN, které začíná kombinací 5YJ. To je unikátní označení každého výrobce aut. Poté následuje další písmeno nebo číslo, které naznačuje druh modelu. Pokud tedy uvidíte 5YJ3, díváte se na Model 3. U Modelu S to bude zase 5YJS. Kompletní VIN kód obsahuje 17 znaků. Do tabulky jsme vám všechny uvedli.

Pořadí Druh Vysvětlení
1-3 Označení výrobce 5YJ
4 Model S, X, 3
5 Druh vozu Hatchback, MPV, Sedan
6 Bezpečnost pasažéru při srážce A, B, D (airbagy, pásy..)
7 Typ pohonu E (elektrický)
8 Motor, pohonná jednotka 1, 2, 3, 4, A, B*
9 Číslo přiřazeno vládou 0-9, A-Z
10 Rok výroby H – 2017
11 Továrna F – Fremont, Kalifornie
12-17 Sériové číslo 0-999999

*údaj o počtu motorů a klasické verzi/performace

Máte Model 3 předobjednaný?

Zdroj: teslarati.com