Menu

Chevy Bolt EV crash-test: Jak si vedl lidový elektromobil?

Chevy Bolt EV crash-test

Přinášíme skvělé zprávy současným i budoucím majitelům vozu z dílny automobilky General Motors. Chevy Bolt EV crash-test dopadl nad očekávání, organizace Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) právě vypustila do světa kompletní výsledky bezpečnostních testů. Elektromobil si vysloužil nejvyšší hodnocení a tak se zdá, že GM může začít slavit. To samé by ve výsledku mělo platit pro Opel Ampera-e, který je v podstatě evropská verze Boltu.

Čelní náraz zvládl na jedničku

Největší slabinou vozu se staly světlomety. Naopak i přes relativně malý „čumák“ elektroauta získal Bolt vysoké hodnocení při čelním nárazu. Tomu vděčí zejména kvůli tomu, že nemá žádný motor vepředu. Díky jeho absenci se tím zvětšuje zóna nárazu, tedy místo mezi začátkem karoserie a řidičem. IIHS zjistilo pouze „malý risk pro významnější zranění“ v obou testech čelního nárazu. Část tiskové zprávy jsme pro vás přeložili.

Bolt obdržel dobrá hodnocení ve všech pěti testech, které IIHS provedlo. Poloviční čelní náraz, plný, boční, pevnost střechy a ochrana hlavy cestujících. Má také volitelný systém na detekci čelního nárazu, který si vysloužil skvělé hodnocení. Vozidlo se vyhlo kolizím v 19 km/h a 40 km/h a navíc systém obsahuje varování srážky, které splňují kritéria NHTSA.

Hodnocení přišlo v pravý čas

Celé hodnocení se automobilce náramně šiklo. Chevy Bolt EV totiž vstupuje již brzy na globální trh, v říjnu tohoto roku si jej budete moct objednat. Bezpečnost vozu je v současné době jedna z hlavních věcí, po kterých se potencionální zákazníci dívají při koupi nového auta. I ostatní elektromobily jako Tesla Model S nebo nedávno Tesla Model X benefitovaly z tohoto hodnocení.

Chevy Bolt EV crash-test videa

Jste překvapeni výsledky?

Zdroj: iihs.org