Menu

Bonett spouští provoz dalších CNG stanic s řetězcem Makro

Bonett spouští provoz dalších CNG stanic s řetězcem Makro

Společnost Bonett nedávno spustila první CNG stanici společně s obchodním řetězcem MAKRO. Během tohoto roku se chystají otevřít dalších šest stanic u dalších poboček. Plán zahrnuje celkově deset nových stanic a měl by být dokončen pravděpodobně během příštího roku. Takto ambiciózní plán se nám opravdu líbí!

Bonett se rozrůstá o další CNG stanice

Bonett je vůbec největší prodejce stlačeného zemního plynu v České Republice a velice rychle pokračuje v rozšiřování sítě CNG stanic. Na začátku tohoto měsíce otevřeli první stanici v Česlicích u Prahy, kde si už nyní může každý naplnit nádrž svého vozu. Místopředseda představenstva Václav Holovčák se k věci vyjádřil takto.

Tento projekt je pro nás velmi důležitý a prestižní, protože jde o první podobnou realizaci ekologických plnicích stanic ve spolupráci se silným obchodním řetězcem. Je to zcela nový koncept prodeje CNG.

Plnící stanice v Česlicích je teprve začátek. Další stojany na CNG budou postupně přibývat i v dalších městech. S největší pravděpodobností uvedou do provozu ještě tento měsíc stanici v pražských Stodůlkách, kde však byla výstavba o něco obtížnější – to potvrdil i Václav Holovčák.

Museli jsme krom stanice vybudovat i více než 200 m dlouhý vysokotlaký plynovod.

Investice se vyšplhá do desítek milionů korun

V červenci bude zprovozněna stanice v Brně, poté v Praze na Černém Mostě. Do konce roku plánují ještě nasadit CNG stanice v Ostravě, Plzni a Karlových Varech. Celková investice do projektu se vyšplhá na zhruba 100 milionů korun. Veškeré stojany na CNG jsou součástí ostatních čerpacích stanic, které MAKRO provozuje již delší dobu. U většiny stanic pak řidiči najdou alespoň dva výdejní stojany, aby nemuseli čekat. Platit mohou buď pomocí Bonett CNG karty, bankovní kartou nebo hotovostí.

Fandíte CNG technologii?

Zdroj: biom.cz