Vývojáři z automobilky pomalu ale jistě dokončují BMW i3 facelift. V rámci uvedení vozu na trh společnost přijde i s „ostrou“ verzí BMW i3S iPerformance, který bude mít premiéru před novináři na Frankfurtské Motor show v září tohoto roku. Dle interních informací od zaměstnanců automobilky však nemáme čekat žádné přehnaně velké změny – spíš decentní úpravy interiéru a exteriéru. Nějaké náznaky jsme mohli vypozorovat už ze špionážních fotografií.

BMW i3 Facelift – jak moc bude rozsáhlý?

První kusy by mohly opustit továrnu někdy na začátku roku 2018. Za jak dlouho se však elektromobil dostane i k nám je záhadou. Co se týče zmiňovaného faceliftu, ten nebude tak moc znatelný.  Z uniklých fotek s kamufláží jde poznat do jisté míry pozměněná přední i zadní maska/nárazník, design mlhovek a nová kola.

[aps_product_sz id=“20″]

Dojezd zůstane stejný

V oblasti spíše technického rázu se s největší pravděpodobností setkáme se zklamáním. BMW nějak nenaznačilo možnost nových baterií a zvýšeného dojezdu. Nejspíš se dočkáme stejného 33 kWh akumulátoru jako u předchozího modelu – to znamená teoretický dojezd 300 kilometrů, praktický 200 kilometrů.

BMW i3 Facelift

Posílený elektromotor o 20 koní

Co by se určitě mělo změnit je výkon samotného elektromotoru. Ten se dočká vylepšení o 20 koní, ve finále by BMW i3 mohlo disponovat silou 188 koní – to už není tak hrozná hodnota na tak malé auto, nemyslíte? Jistě, trhat asfalt s tím asi nebudete, nicméně na světlech budete za závodníka.

V interiéru vozu dojde dle zahraničního magazínu Autocar k větším změnám. Počítají s novějším vzhledem a kvalitnějšími materiály. Aby BMW i3 nezůstalo po technické stránce pozadu, automobilka nahraje novou verzi systému iDrive společně s vylepšeným infotainmentem. Ten by mohl být stejný jako v novém BMW řady 5.

Těšíte se na odhalení faceliftu?

Zdroj: autocar.co.uk