Menu

Baterie pro Tesla Model 3 konečně ve výrobě, budou levnější

Baterie pro Tesla Model 3 konečně ve výrobě, budou levnější

Americká automobilka Tesla potvrdila start produkce nových baterií pro jejich připravovaný lidový elektromobil. Všechny akumulátory se budou vyrábět přímo v Gigafactory 1, která leží ve státu Nevada. Výroba baterie pro Tesla Model 3 je důležitým krokem, na jehož začátek se čekalo poměrně dlouho. Zatím to tedy vypadá, že vše jde relativně podle plánu a produkce vozu se nějak nezpozdí.

Snížení výrobní ceny je klíčové

Nové baterie budou pravděpodobně klíčem k dosažení nutných snížení cen za výrobu. Začínající cena Modelu 3 je zhruba 815 000 Kč, z toho opravdu velká část padne pouze za akumulátor. Do Modelu 3 půjde balíček baterií „2170“, které svou cenou a kvalitou budou odpovídající.

Tesla model 3

Tesla 3

  • Typ pohonu Elektro
  • Uvedení na trh 2017
  • Operační systém Tesla proprietární
  • Dojezd 350 km
  • Cena při uvedení na trh 1 000 000 Kč
  • Motor N/A

Budou baterie pro Tesla Model 3 nejlepší na trhu?

O připravovaných bateriích Tesla nebo Panasonic nezveřejnili dostatek informací, nicméně generální ředitel americké automobilky Elon Musk se nechal slyšet, že budou mít „nejvyšší energetickou hustotu a nejnižší cenu“. Tesla chcete snížit cenu Modelu 3 až o 35%, ale zároveň nechce do vozu montovat slabé baterie. Ty se vyrábí v Nevadě, poté jsou odeslány do továrny ve Fremontu, kde se nasadí do novinky automobilky.

Nové akumulátory budou v budoucnu disponovat také větší výdrží. Jeff Dahn, který má na starosti vývoj baterií pro Teslu prohlásil, že mezi vylepšené vlastnosti bude patřit životnost a výdrž. Zatím však není jasné, kdy přesně přijdou na trh. Myslíme si, že bychom neměli počítat s dobou kratší než jeden rok.

Jaká asi bude základní kapacita baterie?

Zdroj: reddit.comelectrek.co