Ti největší hráči na poli automobilového průmyslu už párkrát zkoušeli vytvořit vtipnou reklamu, která by narážela na Teslu a jejich snahu o elektrifikaci vozů na silnicích. Mohli jste zaznamenat reklamy například na BMW anti-Model 3 nebo Nissan Leaf. Teprve Audi provokuje Teslu opravdu úspěšně a je to celkem trefa do černého, nemyslíte?

Snaha o zviditelnění

Audi zkouší reklamu na jejich připravovaný plně elektrický e-Tron Sportback, nicméně si myslíme, že jde spíš o vtip a menší zviditelnění. Možná se trochu snaží o ovlivnění zákazníků, kteří mají rezervaci na Model 3 – stejně jako BMW nebo Nissan. Přeci jen dělat reklamu na vůz, který půjde do produkce až za pár let je zbytečné. Zvlášť, když se jedná o tak velkou automobilku jako je Audi.

Proč Audi provokuje Teslu?

Co je tedy na billboardu tak provokativního? Jde o slovní hříčku, kde místo „Must-Have“ (musíš mít) použili „Musk-Have“, tedy příjmení generálního ředitele Tesly, Elona Muska. Možná tím také naráží na fakt, že Musk měl před představením Modelu X právě vůz značky Audi, konkrétně SUV Q7.

Zatímco e-Tron Sportback je momentálně pouze koncept odhalený na Auto Shanghai 2017, Audi potvrdilo začátek produkce v roce 2019. Bude to jeden ze tří plně elektrických vozů, které německá automobilka nabídne. První bude e-Tron Quattro, který přijde na trh už v roce 2018.

Audi e-Tron Sportback koncept

e-Tron jde Tesle po krku

Automobilka v tiskové zprávě uvedla, že e-Tron Sportback bude mít stejně jako Quattro 95 kWh baterii, díky které zvládne dojet až 480 kilometrů. Zároveň by každý z vozů měl disponovat elektromotorem o výkonu 320 kW. I když v případě Sportbacku možná bude motor o něco slabší. Audi e-Tron Quattro bude konkurovat Tesle Modelu X, zatímco Sportback připravovanému Modelu Y. Tak se nám zdá, že vznikne pořádně zajímavý souboj o zákazníky. Ještě dva roky zpátky si Audi myslelo, že Tesla nemůže být rival – inu, podívejme se nyní.

Co si o billboardu myslíte vy?

Zdroj: electrek.co