Menu

Aston Martin RapidE bude první elektromobil automobilky

Aston Martin RapidE

Slavná automobilka se sídlem v Anglii oznámila jejich první plně elektrický model. Bude se jmenovat Aston Martin RapidE a dle slov společnosti zákazníci prožijí „něco, co v podobném voze ještě nezažili“. I přes celkové nadšení je potřeba zmínit, že tento elektromobil se k běžným smrtelníkům asi nikdy nedostane. Vyrobeno bude pouze 155 kusů a ty si z pravidla berou sběratelé a věrní zákazníci značky.

Produkce začíná za dva roky

Veškeré plány na model RapidE ještě nebyly tak docela vytesány do kamene a může se stát, že se vozu vůbec nedočkáme. Partner pro výrobu elektromobilu LeEco má pravděpodobně finanční problémy, které by mohly znemožnit plány na produkci. Pokud vše půjde jako po másle, auto na baterky vyjede z výrobní linky v roce 2019. Do produkce se dostane jen 155 aut. Vypadá to tedy, že RapidE bude pokusným králíkem automobilky. To není na jednu stranu špatné, nicméně zákazníci to mohou brát z jiného úhlu pohledu.

Aston Martin RapidE náčrt

Platforma Rapide AMR

Aston Martin chce pro jejich první elektrifikovaný model použít platformu z Rapide AMR. Velkou oporou ve vývoji bude firma Williams Advanced Engineering, která už od počátku pracovala na konceptu RapidE. Technický ředitel společnosti, Paul McNamara, se k spolupráci vyjádřil takto.

Projekt s automobilkou Aston Martin posune baterie a požitek z elektromobilů na novou úroveň. Jsme velice potěšeni možností spolupráce, kterou nám prestižní Britská společnost nabídla v rámci jejich elektrifikace.

Tradiční design

První náčrty vozu vypadají opravdu perfektně, nemyslíte? Základní rysy stále zůstávají a připadá nám, že se Aston Martin snaží držet při zemi. Co se týče ceny, tak ta bude určitě velice vysoká. Zvlášť, když se jedná o limitovanou edici. V takových případech mají automobilky sklony k předražování.

Astron Martin RapidE zadní část

Jak se vám líbí Aston Martin RapidE?

Zdroj: insideevs.com