Menu

Šéf AMG přiznává revoluci elektromobilů, chystá první model

Šéf AMG přiznává revoluci elektromobilů, chystá první model

Šéf společnosti AMG, Tobias Moers, se nedávno vyjádřil k postupné elektrifikaci vozů. Podle něj je elektromobilová revoluce naprosto nevyhnutelná a je potřeba, aby ji společnost přijala. Nedokáží totiž udat směr, kterým se automobilový průmysl bude ubírat, a tak se raději přidají na stranu vítězů. To je zcela pochopitelné řešení, které se začne aplikovat postupně ve vývoji do roku 2020.

Mercedes AMG Project One

První pokus o elektromobil od AMG jsme zaregistrovali v roce 2013, kdy představili velice vzácné SLS AMG Electric Drive. Z odsuzovaného modelu se brzy stala jakási předloha, která je nakonec naprosto přesným odhadem budoucnosti výkonných aut na baterky. V tomto roce se můžeme těšit na model Project One, který bude odhalen v září tohoto roku na Motor Show ve Frankfurtu. Říká se, že vůz bude disponovat celkovou silou 1020 koní. To je však podle šéfa německé společnosti jen špička ledovce.

Mercedes AMG Project One

Technologie EQ Power+ u nových modelů

Nedávno odhalený čtyřdveřový koncept AMG GT nám ukazuje novou technologii EQ Power+, která je momentálně pod přísným dohledem a vývojem. Přítomnosti této technologie se můžeme dočkat už v roce 2020. Když byl Tobias Moers tázán na názor ohledně elektromobilů a Plug-In Hybridů, odvětil takto.

Musíme se přizpůsobit novým požadavkům a nařízením. Zároveň se musíme posunout dopředu a začít hledat nová inovativní řešení.

Nic podstatného, z čeho bychom si mohli udělat obrázek o stavu vývoje neřekl. Zatímco nepotvrdil nástup žádného nového elektromobilu nebo Plug-In Hybridu, přiznal, že budoucnost je v elektrifikaci. Čímž dal v podstatě najevo názor společnosti. Určitě se máme v budoucnu na co těšit, zvlášť na Project One. Německá společnost není jediná, která chce postupně vyrábět jen auta na baterky. Například Volvo bude elektrifikovat všechny své vozy již brzy.

Jak vnímáte elektrifikaci AMG?

Zdroje: motor1.cominsideevs.com

TagyAMG Autor:  Roman Macháč Kategorie:  Novinky
26.6.2017 12:20