I přes sliby japonské automobilky vypouštět pravidelně nové fotky připravovaného vozu 2018 Nissan Leaf, podařilo se nám získat několik špionážních fotek, ze kterých si lze snadněji poskládat obrázek. Jak bude elektromobil ve výsledku vypadat? Finální odhalení je plánováno na 6. Září v městě Tokyo. Tato informace však nestačila pár šikovným fotografům a tak vzali věc do svých rukou.

Poslední fotku prototypu jsme viděli v květnu, nicméně nebyla moc kvalitní a Leaf byl vyfocen pouze z přední části. Tentokrát fotografové pro zahraniční magazín InsideEVs přišli s fotkami exteriéru i interiéru. Jedná se o testovací vozy, které byly normálně v provozu na klasických silnicích. Nejsou to tedy žádné záběry z přísně tajné dráhy.

2018 Nissan Leaf s novou kamufláží

První, čeho si všimneme, je nová kamufláž. Ta nahradila předchozí černý „pytel na odpadky“, které měly první prototypy. Klasická fólie toho odhaluje trošku více, zvlášť linie vozu. Přední část elektromobilu nejspíš dostane falešné průduchy a kompletně nová světla. To je jedna z těch největších vylepšení, co se týče designu. Zadní část Leafu bude více do hatchback stylu a celkově auto více zapadne mezi ostatní.

2018 Nissan Leaf zadní část

Dočká se interiér vylepšení?

Máme také možnost nahlédnout na první fotku interiéru, který při prvním pohledu vypadá na finální verzi. Z jediné fotografie toho moc poznat nelze, ale i tak jde vycítit určité zlepšení. Souhlasíme, že nový Nissan Leaf se ubírá tím správným směrem a přinese modelu opět určitý šmrnc. Nicméně hlavní věc, která bude o úspěchu vozu rozhodovat je baterie, dojezd a cena.

2018 Nissan Leaf interiér

Leaf drazí do Evropy za rok

První vozy nové generace přijdou na USA trh někdy v Prosinci, zatímco do Evropy dorazí na začátku roku 2018. Základní model by mohl stát okolo 700 000 Kč s dojezdem maximálně 250 kilometrů. Pokud si budete chtít připlatit za silnější baterii, tak můžete počítat s dojezdem okolo 330 kilometrů.

Už se těšíte na příchod nové generace Leafu?

Zdroj: insideevs.com